Ogrzewanie przy pomocy promienników

Systemów grzewczych wyróżnić możemy co najmniej kilka. Najbardziej popularnym i najczęściej spotykanym jest system centralnego ogrzewania. Możemy go zaobserwować między innymi w naszych domach. Jednak są miejsca, gdzie tego typu ogrzewanie się nie sprawdzi, mam tutaj na myśli wielkopowierzchniowe hale przemysłowe.

Zastosowanie i działanie promienników gazowych

promienniki gazoweOgrzewanie centralne ma swoje wady i zalety, największą wadą jest to, że w przypadku montażu w bardzo dużych pomieszczeniach, których powierzchnię można liczyć w setkach metrów kwadratowych, będzie bardzo kosztowne. W tak dużych halach przemysłowych ogrzewanie w każdym miejscu jest zbędne i w wielu przypadkach aspekt ogrzewania został pominięty przy budowie. Nic straconego, możemy zastosować coś w rodzaju ogrzewania punktowego. Promienniki gazowe świetnie sprawdzają się właśnie w tego typu budowlach. Są dużo tańszym sposobem na ogrzanie części pomieszczenia niż montaż całego ogrzewania centralnego. Promiennik gazowy działa w ten sposób, że generuje ciepło wokół siebie. To jak duży będzie to krąg, zależy od mocy urządzenia. Promiennik gazowy możemy podpiąć do instalacji gazu, będzie to najlepsze rozwiązanie, ale jeśli nie posiadamy przyłącza gazu, możemy zasilać promiennik z butli, co w efekcie da nam taki sam rezultat, jeśli chodzi o generowanie ciepła, niestety zapłacimy do kilkunastu złotych więcej w skali miesiąca, niż musielibyśmy zapłacić korzystając z gazociągu. Promienniki są bardzo szeroko stosowane w przemyśle.

Zakup jednego urządzenia grzejącego to koszt maksymalnie kilkuset złotych. Warto dodać, że kupując urządzenie z górnej półki cenowej, będziemy w stanie ogrzać do temperatury pokojowej nawet i sto metrów kwadratowych. Zakupu możemy dokonać tak samo przez internet, jak bezpośrednio w sklepie stacjonarnym. Zakup ułatwi nam duża dostępność tego produktu.