Forma do tworzywa sztucznego

Popularne gry bitewne mają to do siebie, że często zmienia się gama modeli. Niegdyś popularne i szeroko dostępne modele bywają często niedostępne i nieprodukowane, lub stają się elementem kolekcjonerskim, możliwym do kupienia za nieraz astronomiczne ceny.

Formy wtryskowe do plastiku

formy wtryskowe w atrakcyjnej cenieZ kolegami od dawna szukaliśmy starych, dawno już nieprodukowanych modeli z czasów, gdy dopiero zaczynaliśmy przygodę z grami bitewnymi. Niestety, udało nam się znaleźć tylko pojedyncze sztuki, o wiele mniej niż było nam potrzeba. Dlatego postanowiliśmy iść za przykładem wielu kolegów hobbystów, i samodzielnie odlać stare modele ze wzoru, jaki posiadaliśmy. Materiał na modele nie był trudny do uzyskania. Żywica do produkcji figurek była łatwo dostępna, a każdy z nas miał jeszcze pokaźny zapas plastiku modelarskiego. Na dodatek, kolega miał dostęp do wtryskarki w pracy. Należało tylko wykonać odpowiednią formę, by można było bez problemu zrobić własne odlewy modeli. Nie byliśmy w stanie samemu zrobić dokładnej formy, dlatego kolega zwrócił się do producenta wykonującego formy wtryskowe w atrakcyjnej cenie, który bez większego problemu taką formę zrobił na zamówienie, tak by pasowała do wtryskarki w miejscu pracy kolegi i by zachowała jak największą dokładność i ilość detali na odlewanych modelach. Producent polecił nam również odpowiednią żywicę do odlewów, tak by forma nie zapowietrzała się w trakcie wypełniania i nie zostawiała bąbli powietrza w odlewanym kształcie.

Pierwsze odlewy wyszły idealnie, a gdyby nie różnica materiału, nie można by odróżnić starych figurek od nowych, szczegóły były dobrze zachowane i wyraźne. Po takim sukcesie, zaczęliśmy z kolegami planować zakup formy do odlewania metalu, i zaopatrzenia się w odpowiedni materiał.