Ciężarowa pomoc drogowa

W wielu różnych sytuacjach potrzebujemy pomocy drogowej zarówno kiedy podróżujemy samochodem osobowym, jak również gdy jedziemy autem ciężarowym. Różne sytuacje na drodze przydarzają się każdemu i nie mamy na to żadnego wpływu. W takiej sytuacji możemy na własną rękę zacząć kombinować, aby zrobić wszystko by móc znowu wrócić na drogę, ale jeżeli nie dajemy rady, jedynym rozwiązaniem jest wezwanie dobrej pomocy drogowej.

Czy warto zdecydować się na holowanie tira?

pomoc drogowa tir w bydgoszczyPomoc drogowa dla tirów jest nieoceniona, ponieważ nawet w najtrudniejszych sytuacjach może nam uratować samochód w trudnej sytuacji. W większości przypadków nie mamy żadnych możliwości na zdarzenia losowe takie jak wymiana przebitego koła dowiezienie paliwa usunięcie awarii czy coś jeszcze gorszego. Czasami warunki na drodze są bardzo ciężkie i tylko pomoc drogowa tir w Bydgoszczy jest w stanie podnieść wyrzucony zestaw ciężarowy. Czasami trzeba wymienić cały zestaw, a czasami zdarza się sytuacja gdy naprawa nie przynosi rezultatów i trzeba holować naczepę tira albo cały uszkodzony ciągnik siodłowy. Niektóre firmy oferujące pomoc drogową obsługują na cały kraj, a niektóre tylko docierają do swoich poszkodowanych klientów na wybranych autostradach oraz drogach ekspresowych. Niektóre sytuacje są tak niebezpieczne, że trzeba zastosować zdalnie sterowane pilotem holownik ciężarowy. Pomoc drogowa decyduję się na taką sytuację, kiedy życiu może zagrażać niebezpieczeństwo.

Dzięki wykorzystaniu zdalnego sterowania pilotem można w ten sposób obsługiwać cały holownik ciężarowy, wciągarki, hydrauliczne ramiona czy też podnośniki. Taka pomoc drogowa pozwala kontrolować dokładnie przebieg akcji, a przy tym zachowane są najwyższe standardy bezpieczeństwa. Możemy w ten sposób uniknąć przykrych konsekwencji, kiedy ktoś zaniedbuję własne bezpieczeństwo.