Medium filtracyjne w filtrach kasetowych

Na polskim rynku znaleźć można różnego rodzaju filtry. Wiele z nich idealnie nadaje się do wentylatorów, rekuperacji czy też klimatyzacji. Wybierając filtr, warto też zwrócić uwagę na to, w jakiej ramie się znajduje. Może być on wbudowany w ramę plastikową, kartonową albo metalową.

Filtry do wentylacji, klimatyzacji i rekuperatorów

filtr kasetowyMedium w filtrze także może składać się z różnych materiałów. Zdecydowanie najczęściej wybierane są tu takie elementy jak włóknina wstępna. Czasami stosuje się również włókninę dokładaną poliestrową, by zapewnić jeszcze lepszy poziom filtracji. W niektórych filtrach kasetowych znaleźć można też inne wypełnienia. Jednym z nich jest np. włóknina typu mini-pleat. Producenci mają do zaoferowania nawet filtry z włókniną szklana typu Paint – stop. Każdy filtr może zostać zaprojektowany, a następnie wykonany w odpowiednich rozmiarach. Wbrew pozorom ma to bardzo duże znaczenie dla klientów. Taki filtr kasetowy może posiadać rozmiar standardowy lub niestandardowy (na specjalne zamówienie klienta), w zależności od tego do czego jest potrzebny i gdzie będzie montowany. Filtry kasetowe znajdują zastosowanie w przeróżnych budynkach. Znaleźć je można chociażby w elektrowniach, gdzie doskonale radzą sobie z różnymi zanieczyszczeniami powietrza. Innym miejscem, w którym często występują filtry kasetowe, jest hotel. Czasami pojawiają się one w lakierniach, obiektach przemysłu spożywczego. Można je dodawać też do specyficznych maszyn albo do rekuperatorów i wielu innych.

Bez wątpienia filtr kasetowy spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagającego klienta. Informacje techniczne dotyczące filtra zazwyczaj udzielane są klientowi indywidualnie przez producenta. Przed zakupem należy sprawdzić szerokość, wysokość, grubość i klasę filtracji danego filtra kasetowego.