Czy warto wybrać meble na zamówienie?

Przeglądając katalogi z projektami pomieszczeń, zwykle jesteśmy pod wrażeniem tego, w jaki sposób architektom wnętrzu dało się funkcjonalnie wykorzystać dostępną przestrzeń, nawet wówczas, gdy pomieszczenie jest naprawdę małe.

Co proponują producenci mebli na zamówienie?

mebleUniknięcie przytłoczenia i zagracenia pokoju wydaje się nie lada wyzwaniem, zwłaszcza jeżeli do dyspozycji mamy jedynie meble o standardowych wymiarach, które widzimy na wystawach w salonach meblowych. Choć sofa narożna o długości 270 cm estetycznie prezentuje się naprawdę nieźle, w pokoju dziennym małego mieszkania na pewno nie będzie wyglądać dobrze. Powinniśmy poszukiwać czegoś mniejszego – tymczasem w sklepach meblowych czasami ciężko o szerszy wybór, nie tylko jeśli chodzi o sofy, ale także szafy czy regały, jak i łóżka. Na szczęście wielu producentów wykonuje meble na zamówienie, co jest prostą ucieczką od konieczności wyboru czegoś z katalogu nawet wtedy, kiedy wymiary danego mebla nam nie odpowiadają. Nie musimy jednak rezygnować z szafy tylko dlatego, że jest zbyt wielka, jeśli w pozostałych kwestiach – na przykład estetycznych – całkowicie spełnia nasze wymagania. Kontaktując się z producentem, możemy zamówić mniejszą wersję tej szafy. Wówczas na pewno będzie dobrze wyglądać w mniejszym pomieszczeniu i nie przytłoczy go.

mebleMeble na zamówienie to opcja wykorzystywana też przez właścicieli dużych mieszkań czy domów jednorodzinnych – na przykład wtedy, kiedy zależy im na oryginalności aranżacji, ale nie tylko. Wiele osób myśli o użytkowym zaaranżowaniu poddasza, jednak bardzo często problem stanowi skos – czy da się go jakoś wykorzystać? Dzięki meblom na zamówienie – tak. Garderoba może zostać z jednej strony tak przycięta, że doskonale wpasuje się w dostępną przestrzeń. Nie mielibyśmy możliwości uzyskania takiego efektu, kupując meble o standardowych rozmiarach i kształtach. To dlatego usługa wykonywania mebli na zamówienie cieszy się coraz większą popularnością. Nadal dla wielu osób problemem może być koszt takich mebli, jednak wysoka jakość wyrobów i dokładne wykonanie z dbałością o detale sprawiają, że meble na zamówienie są jednak warte swojej ceny. Producenci mebli na wymiar proponują wykonywanie, w zgodzie z projektem klienta, szaf, regałów, stolików pod telewizor, a także ław czy łóżek.

Dzięki temu możemy bez problemy zgodnie z własnymi oczekiwaniami wyposażyć zarówno pokój dzienny, jak i pokój dziecięcy czy sypialnię. W ofertach wielu firm znajdują się także kuchnie na wymiar, pozwalające na funkcjonalne wykorzystanie nawet niewielkich pomieszczeń.