Porządek z ubraniami – garderoba w nowym mieszkaniu

Młode małżeństwa, które dopiero rozpoczynają wspólne życie, stoją przed potrzebą zakupu lub wynajęcia mieszkania – gdy już mają ten etap za sobą, czeka ich kolejny: umeblowanie własnego gniazdka.

Funkcjonalna garderoba

garderobaZaprojektowanie funkcjonalnego, a przy tym estetycznego wnętrza jest bardzo ważne, zwłaszcza jeżeli metraż mieszkania nie jest zbyt duży lub gdy w niedługim czasie spodziewamy się kolejnego członka rodziny. Ważne jest, aby wszystkie rzeczy osobiste, jak i użytkowe, miały swoje miejsce – chodzi tutaj między innymi o ubrania, gdyż wiele osób, które nie wyrobiły w sobie nawyku odkładania, zostawia swoje ubrania na krzesłach, na łóżku i tak dalej. To sprawia, że pomieszczenie zaczyna wyglądać na zaniedbane. Jeżeli z kolei przy projektowaniu mieszkania zdecydujemy się na zagospodarowanie jednego pomieszczenia na garderobę, wówczas poczujemy wewnętrzną chęć do tego, aby to pomieszczenie wykorzystywać – zniknie więc problem porozrzucanych ubrań. Niestety w mieszkaniach o małym metrażu nie ma możliwości poświęcenia jednego z pomieszczeń właśnie na garderobę, dlatego wówczas musimy poszukiwać innych sposobów. Jeśli pokój dzienny jest duży lub mamy szeroki przedpokój, wtedy możemy zdecydować się na zrobienie wnęki, która będzie pełnić funkcję garderoby.

garderobaWnękę można atrakcyjnie zabudować – dzięki szafom wnękowym, które są dostępne w ofercie producentów mebli. Wielu z nich proponuje także usługę wykonywania szaf wnękowych na wymiar – dzięki temu możemy odpowiednio dobrać szafę do rozmiaru naszej wnęki. To rozwiązanie przydaje się zwłaszcza wtedy, kiedy decydujemy się na zagospodarowanie poddasza – choć początkowo ukośna ściana może wydawać się problematyczna, dzięki meblom na wymiar nie będzie ona dla nas kłopotem, a wręcz przeciwnie – pozwoli na ciekawe aranżacje wnętrza. Jeśli chodzi o szafy wnękowe lubelskie jest województwem, w którym swoje siedziby mają renomowani producenci – proponują oni szafy wnękowe wykonane z wysokiej jakości materiałów, które dzięki temu cechują się wytrzymałością i trwałością. Raz zakupiona szafa wnękowa będzie nam z powodzeniem służyć przez długie lata. W przypadku, gdy decydujemy się na umieszczenie szafy wnękowej w przedpokoju, warto na przykład zamiast standardowego drewnianego skrzydła wybrać te z lustrem.

Lustro na całej długości szafy sprawi, że przed wyjściem z domu będziemy mogli od razu ocenić swój dzisiejszy wizerunek, unikniemy w ten sposób gaf modowych. Jak widać, jest to funkcjonalne wykorzystanie szafy wnękowej, dlatego warto rozważyć tę propozycję.